Home » Questions » Unexperienced [ Ask a new question ]

Nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18. What is the cost of 1 flower?

Nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18. What is the cost of 1 flower?

Asked by: Guest | Views: 27
Total answers/comments: 1
Guest [Entry]

$2.25 is the cost of 1 flower